Hutnik Kraków | Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 - oficjalna strona
nippongo íslenska suomi < a href="http://archiwum.server380611.nazwa.pl/manifest,hu.html">magyar italiano français russkij slovenský espana deutsch english polski

eWinner II liga (24): Haust świeżego powietrza

Sobota, 27 marca 2021
 Dziś w Grudziądzu Hutnik w meczu 24. kolejki eWinner II Ligi pokonał miejscową Olimpię 2-1.
Pierwsza połowa spotkania to wyrównana gra z obu stron toczona głównie w środku pola. W 32min. na prowadzenie hutników wyprowadził Patryk Kieliś. Z autu piłkę do Michała Kitlińskiego wyrzucił Tomasz Wojcinowicz, "Kitek" odegrał do Kielisia który jeszcze przełożył futbolówkę z lewej na prawą nogę, po czym nie dał szans Sujeckiemu trafiając po dalszym rogu do siatki. Gospodarze wyrównali w ostatniej, doliczonej minucie pierwszej części meczu. Bramkarz Olimpii uruchomił swoich kolegów długim, precyzyjnym podaniem inicjując szybki kontratak. Strzał Popalzaya obrońcy Dumy Nowej Huty zdołali zablokować, jednak dobitka Criciumy okazała się skuteczna i obie drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 1-1. Po zmianie stron to Hutnik ponownie wyszedł na prowadzenie. Wprowadzeni minutę wcześnie Kamil Sobala i Miłosz Drąg przeprowadzili w 67min. skuteczną kontrę. "Drążek" wypuścił w bój Sobiego, a ten wytrzymał napór jednego z obrońców i mając przed sobą tylko Sujeckiego płaskim strzałem go pokonał. Dwie minuty później grudziądzanie mogli wyrównać, jednak najpierw Arkadiusz Leszczyński nie pozwolił się pokonać w sytuacji sam na sam, natomiast dobitkę na linii bramkowej zatrzymał Łukasz Kędziora. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu miał również Hutnik. W 86min. Abdallah Hafez strzałem z pola karnego ostemplował słupek, by chwilę później dobijając swoje uderzenie minimalnie chybić. Hutnik wygrał drugi mecz z rzędu i wydostał się ze strefy spadkowej. W następnej kolejce Biało-Błękitno-Niebiescy zmierzą się na Suchych Stawach w Wielką Sobotę ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o godzinie 16.